Ampleon BLP15M9S100GXY
RF Power Transistor, HF to 1.5 GHz, 100 W, 16 dB, 32 V, SOT1483, LDMOS
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon BLP15M9S100GXY.
IHS
Datasheet12 pages14 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Descriptions
Descriptions of Ampleon BLP15M9S100GXY provided by its distributors.
Transistor Power LDMOS N-Channel 65V 3-Pin SOT-1483 T/R
RF MOSFET LDMOS 32V TO270