Ampleon BLP10H603Z
RF Power Transistor, 0.01 to 1.4 GHz, 2.5 W, 22.8 dB, 50 V, SOT1352-1, LDMOS
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon BLP10H603Z.
IHS
Datasheet11 pages14 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of Ampleon BLP10H603Z provided by its distributors.
Transistor RF FET N-CH 104V 10MHz to 1400MHz 12-Pin HVSON T/R
RF FET LDMOS 104V 22DB 12VDFN