Ampleon BLP05H6700XRY
RF Power Transistor, 0.01 to 0.60 GHz, 700 W, 23 dB, 50 V, SOT1138-2, LDMOS
Price and Stock
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Descriptions
Descriptions of Ampleon BLP05H6700XRY provided by its distributors.
RF Power Field-Effect Transistor
RF MOSFET LDMOS 50V SOT1138-2