Ampleon BLL6H1214-500,112
RF Power Transistor, 1.2 to 1.4 GHz, 500 W, 17 dB, 50 V, LDMOS, SOT-539A
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon BLL6H1214-500,112.
IHS
Datasheet20 pages16 years ago
RFMW
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Ampleon BLL6H1214-500,112 provided by its distributors.
Trans MOSFET N-CH 100V 72A 5-Pin LDMOST Blister
Trans RF MOSFET N-CH 100V 45A 5-Pin SOT-539A Bulk
RF FET LDMOS 100V 17DB SOT539A