Ampleon BLF8G27LS-150VJ
RF Power Transistor, 2.5 to 2.7 GHz, 150 W, 18 dB, 28 V, SOT1244B, LDMOS
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon BLF8G27LS-150VJ.
IHS
Datasheet17 pages14 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Ampleon BLF8G27LS-150VJ provided by its distributors.
Transistor RF FET N-CH 65V 2500MHz to 2700MHz 7-Pin SOT-1244B T/R
RF FET LDMOS 65V 18DB SOT1244B