Ampleon BLF8G27LS-150GVJ
RF Power Transistor, 2.5 to 2.7 GHz, 150 W, 18 dB, 28 V, SOT1244C, LDMOS
Obsolete
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon BLF8G27LS-150GVJ.
IHS
Datasheet17 pages14 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Ampleon BLF8G27LS-150GVJ provided by its distributors.
Power LDMOS Transistor N-Channel 65V 7-Pin SOT-1244C T/R
Trans RF FET N-CH 65V 7-Pin CDFM T/R
RF FET LDMOS 65V 18DB SOT1244C