Ampleon BLF8G20LS-260A,112
RF Power Transistor, 1.805 to 1.88 GHz, 260 W, 15.5 dB, 28 V, SOT539B, LDMOS
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon BLF8G20LS-260A,112.
IHS
Datasheet15 pages14 years ago
Descriptions
Descriptions of Ampleon BLF8G20LS-260A,112 provided by its distributors.
Transistor RF FET N-CH 65V 1805MHz to 1880MHz 5-Pin SOT-539B Bulk
RF FET LDMOS 65V 15.9DB SOT539B