Ampleon BLF7G22LS-160,118
RF Power Transistor, 2.11 to 2.17 GHz, 160 W, 18 dB, 28 V, LDMOS, SOT-502B
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon BLF7G22LS-160,118.
IHS
Datasheet0 pages0 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Ampleon BLF7G22LS-160,118 provided by its distributors.
RF FET LDMOS 65V 18DB SOT502B