Ampleon BLF7G22LS-130,112
RF Power Transistor, 2.11 to 2.17 GHz, 130 W, 18.5 dB, 28 V, LDMOS, SOT-502B
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon BLF7G22LS-130,112.
IHS
Datasheet15 pages15 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of Ampleon BLF7G22LS-130,112 provided by its distributors.
Trans RF MOSFET N-CH 65V 3-Pin SOT-502B Bulk
RF FET LDMOS 65V 18.5DB SOT502B