Ampleon BLF7G21LS-160,112
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon BLF7G21LS-160,112.
IHS
Datasheet14 pages16 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Ampleon BLF7G21LS-160,112 provided by its distributors.
RF Power Transistor, 1.8 to 2.05 GHz, 160 W, LDMOS
TRANS RF LDMOS 160W SOT1121B
RF MOSFET LDMOS 28V LDMOST