Ampleon BLF6G27S-45,118
RF Power Transistor, 2.5 to 2.7 GHz, 45 W, 18 dB, 28 V, LDMOS, SOT608B
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon BLF6G27S-45,118.
IHS
Datasheet17 pages13 years ago
RFMW
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2017-03-31
LTD Date2017-06-30
Descriptions
Descriptions of Ampleon BLF6G27S-45,118 provided by its distributors.
Transistor RF FET N-CH 65V 20A 2500MHz to 2700MHz 3-Pin SOT-608B T/R
RF FET LDMOS 65V 18DB SOT608B