Ampleon BLF6G20S-45,112
RF Power Transistor, 1.81 to 1.88 GHz, 45 W, 19.2 dB, 28 V, LDMOS, SOT-608B
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon BLF6G20S-45,112.
RFMW
Datasheet13 pages13 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Ampleon BLF6G20S-45,112 provided by its distributors.
Power LDMOS Transistor N-Channel 65V 13A 3-Pin CDFM Bulk
RF FET LDMOS 65V 19.2DB SOT608B