Ampleon BLF6G13LS-250PGJ
RF Power Transistor, 1.3 GHz, 250 W, 17 dB, 50 V, SOT1121E, LDMOS
NRND
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon BLF6G13LS-250PGJ.
IHS
Datasheet15 pages14 years ago
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of Ampleon BLF6G13LS-250PGJ provided by its distributors.
13V 2.4V 100V 200m¦¸(Typ) @ 6.15V CDFM-4
RF FET LDMOS 100V 17DB SOT1121E