Ampleon BLF6G10LS-135RN,11
RF Power Transistor, 0.87 to 0.89 GHz, 135 W, 21 dB, 28 V, LDMOS, SOT-502B
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon BLF6G10LS-135RN,11.
IHS
Datasheet11 pages17 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Ampleon BLF6G10LS-135RN,11 provided by its distributors.
RF MOSFET LDMOS 28V SOT502B
RF FET LDMOS 65V 21DB SOT502B