Ampleon BLF10M6LS135U
RF Power Transistor, 0.70 to 1 GHz, 135 W, 21 dB, 28 V, SOT502B, LDMOS
Price and Stock
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Descriptions
Descriptions of Ampleon BLF10M6LS135U provided by its distributors.
Power LDMOS Transistor N-Channel 28V 3-Pin SOT-502B T/R
RF Power Field-Effect Transistor
RF FET LDMOS 65V 21DB SOT502B