Amphenol Communications Solutions 10075025-G01-38ULF
Board Connector, 38 Contact(S), 2 Row(S), Male, Straight, 0.079 Inch Pitch, Solder Terminal,
Datasheets & Documents
IHS
Datasheet2 pages3 years ago
JRH Electronics
_legacy Avnet
Newark
Inventory History
3 month trend:
-36.39%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2007-02-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Conn Unshrouded Header HDR 38 POS 2mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Milli-Grid Tray
Amphenol Communications Solutions98414-F06-40ULF
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 40 POS 2mm Solder ST Thru-Hole Tube
Amphenol Communications Solutions98414-F06-44ULF
Conn Shrouded Header (4 Sides) HDR 44 POS 2mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Minitek® Tube
Amphenol Communications Solutions57102-G06-15LF
Conn Unshrouded Header HDR 30 POS 2mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Minitek® Bulk
Conn Unshrouded Header HDR 30 POS 2mm Solder RA Thru-Hole Milli-Grid™ Frame
Connector Unshrouded Header 40 Position 2mm Solder Right Angle Thru-Hole Tray
Descriptions
Descriptions of Amphenol Communications Solutions 10075025-G01-38ULF provided by its distributors.
Conn Shrouded Header HDR 38 POS 2mm Solder ST Thru-Hole Tube
MINITEK SHROUDED HEADER-VERTICAL | Amphenol FCI (Amphenol CS) 10075025G0138ULF
38pin 2mm 2 2mm Detent Lock,Header 2A(AC/DC) 760nm 40mm
CONN, HEADER, 38POS, 2ROW, 2MM, TH;
CONN HEADER 38PS DL STR 2MM GOLD
Minitek®, Wire to Board Connectors, Shrouded Header - Through Mount Pin-in-Paste - Double row - 38 Positions - 2mm (0.079inch) - Vertical