Amphenol LTW Z2A1-40AFRS-BA0001
Conn, Ffc/Fpc, R/A Rcpt, 40Pos, 2Row Rohs Compliant: Yes |Amphenol Ltw Z2A1-40AFRS-BA0001
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol LTW Z2A1-40AFRS-BA0001.
Future Electronics
Datasheet4 pages3 years ago
Master Electronics
Inventory History
3 month trend:
-10.60%
Descriptions
Descriptions of Amphenol LTW Z2A1-40AFRS-BA0001 provided by its distributors.
Connector FFC/FPC F 40 Position Solder Right Angle Surface Mount
FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS
ZConnect, LV214-Compliant Connector, A-Coded, Socket, Plastic, 1A, 40 pins, Female Connector, Quick Lock, Receptacle PCB SMT 90