Amphenol LTW SLKD-16FGMS-GCP-227
Circular Connector, FLOS+ Series, Cable Mount Plug, 16 Contacts, Solder Pin, Push-Pull
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol LTW SLKD-16FGMS-GCP-227.
Electro Sonic
Datasheet2 pages3 years ago
JRH Electronics
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+19.70%
Descriptions
Descriptions of Amphenol LTW SLKD-16FGMS-GCP-227 provided by its distributors.
D Size, 6A, 16 pins, Straight, Push Pull, Field Inst., F7.7 - F8.7mm, IP68
FLOS K SERIES D SIZE METAL S FIELD INSTALLABLE
FLO, LK-PLUS, SIZE 2, 16P, FI M CONNECTOR
FLOS+, K Series D Size, Metal Shielded, 6A, 16 pins, Male Connector, Male Contact, Straight, Push Pull, Solder, Field Installable, Φ7.7-Φ8.7mm, 22-24 AWG, IP68 Mated