Amphenol LTW M12A-12PFFS-SF8002
Conn M12 Circular SKT 12 POS Solder Cup ST Panel Mount 12 Terminal 1 Port
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol LTW M12A-12PFFS-SF8002.
Component Distributors Inc.
Datasheet1 page9 years ago
TME
JRH Electronics
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+47.41%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of Amphenol LTW M12A-12PFFS-SF8002 provided by its distributors.
Circular Connector, 12 Contact(s), Zinc Alloy, Female, Solder Terminal
M12 Metric Circular Connector, A-Coded, Metal Non-shielded, 1.5A, 12 pins, Female Connector, Female Contact, Hexagonal, M16*1.5, Screw Thread, Solder, Receptacle, Front Fastened, Panel Thickness 4.5, IP68 / IP69K