Amphenol Industrial CS3102A-36-52P
Conn MIL-DTL-5015 Circular PIN 52 POS Solder Cup ST Box Mount 52 Terminal 1 Port
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Industrial CS3102A-36-52P.
JRH Electronics
Datasheet81 pages7 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
Amphenol IndustrialMS3102A36-52P
Amphenol IndustrialMS3102R36-52S
Conn MIL-DTL-5015 Circular SKT 52 POS Solder Cup ST Box Mount 52 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialSG3102E-36-52P
Conn MIL-DTL-5015 Circular PIN 52 POS Solder ST Box Mount 52 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialMS3100E28-21S
Conn MIL-DTL-5015 Circular SKT 37 POS Solder Cup ST Wall Mount 37 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialMS3102R36-11P
Conn MIL-DTL-5015 Circular PIN 48 POS Solder Cup ST Box Mount 48 Terminal 1 Port
Descriptions
Descriptions of Amphenol Industrial CS3102A-36-52P provided by its distributors.