Amphenol Anytek YR2301500000G
Barrier Strip Terminal Block, 10A, 3.31mm2, 1 Row(s), 1 Deck(s)
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Anytek YR2301500000G.
IHS
Datasheet264 pages8 years ago
TME
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Amphenol Anytek YR2301500000G provided by its distributors.
YR -5.0- 23P Green ; Slot type W/Brass Machined Clamp ,MARK | Amphenol - Anytek YR2301500000G
10A 300V Green Direct Insert 5mm 1 23 Plugin,P=5mm Screw Terminal Blocks ROHS
TERM BLK 23P SIDE ENTRY 5MM PCB