Amphenol Anytek YR1301500000G
Barrier Strip Terminal Block, 10A, 3.31mm2, 1 Row(s), 1 Deck(s)
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Anytek YR1301500000G.
IHS
Datasheet264 pages8 years ago
TME
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2018-05-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Amphenol Anytek YR1301500000G provided by its distributors.
YR -5.0- 13P Green ; Slot type W/Brass Machined Clamp ,MARK | Amphenol - Anytek YR1301500000G
10A 300V Green Direct Insert 5mm 1 13 Plugin,P=5mm Screw Terminal Blocks ROHS
TERM BLK 13P SIDE ENTRY 5MM PCB