Amphenol Anytek YK61A0603000G
YK-61A-6P Black ; "-/+" Ni-plated tail Tin-plated , logo | Amphenol - Anytek YK61A0603000G
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Anytek YK61A0603000G.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2018-05-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Amphenol Anytek YK61A0603000G provided by its distributors.
Barrier Strip Terminal Block, 25A, 1 Row(s), 1 Deck(s)
-40閳╁剤+115閳 20A 300V Black 6 1 9.53mm Plugin Barrier Terminal Blocks ROHS
CONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.394"