Amphenol Anytek YK6161603000G
Barrier Strip Terminal Block, 25A, 1 Row(s), 1 Deck(s)
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Anytek YK6161603000G.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2018-05-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Amphenol Anytek YK6161603000G provided by its distributors.
YK-616-16P Black ; "-/+" Ni-plated tail Tin-plated ,logo | Amphenol - Anytek YK6161603000G
25A -40閳╁剤+115閳 300V Black 16 1 8.26mm Barrier Terminal Blocks ROHS
CONN BARRIER STRP 16CIRC 0.394"