Amphenol Anytek YK6160603000G
YK-616-6P Black ; "-/+" Ni-plated tail Tin-plated , logo | Amphenol - Anytek YK6160603000G
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Anytek YK6160603000G.
IHS
Datasheet264 pages8 years ago
TME
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Amphenol Anytek YK6160603000G provided by its distributors.
Barrier Strip Terminal Block, 25A, 1 Row(s), 1 Deck(s)
25A -40閳╁剤+115閳 300V 1x6P Double-sided 6 1 10mm Barrier Terminal Blocks ROHS
CONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.394"