Amphenol Anytek YK4410403000G
Barrier Strip Terminal Block, 30A, 1 Row(s), 1 Deck(s)
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Anytek YK4410403000G.
TME
Inventory History
3 month trend:
-47.61%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Descriptions
Descriptions of Amphenol Anytek YK4410403000G provided by its distributors.
-40閳╁剤+115閳 30A 300V Black 4 1 9.53mm Plugin Barrier Terminal Blocks ROHS
YK-441-4P Black, Phillips screw Cr3+ zinc plated, brass solder foot tin plated
CONN BARRIER STRIP 4CIRC 0.374"
Terminal Block, Barrier, 4Pos, 22-10Awg; Pitch Spacing:9.5Mm; No. Of Rows:1 Row; No. Of Positions:4Positions; Wire Size Awg Min:22Awg; Wire Size Awg Max:10Awg; Rated Current:30A; Rated Voltage:300V; Product Range:Yk441 Series Rohs Compliant: Yes |Amphenol Anytek YK4410403000G