Amphenol Anytek YK3310303000G
Barrier Strip Terminal Block, 20A, 1 Row(s), 1 Deck(s)
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Anytek YK3310303000G.
IHS
Datasheet264 pages8 years ago
TME
Inventory History
3 month trend:
-8.53%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Amphenol Anytek YK3310303000G provided by its distributors.
YK331 ROHS3Compliant PC Pin Thermoplastic Terminal Block Barrier Block -40C~115C 20A 300V 0.325 8.26mm
-40閳╁剤+115閳 20A 300V Black 3 1 9.53mm Plugin Barrier Terminal Blocks ROHS
YK-331-3P, Black,;,"-/+",Ni-plated, Contact, Tin-plated, W/O,"@",Mark
CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.325"