Amphenol Anytek YK3210203000G
Barrier Strip Terminal Block, 15A, 1 Row(s), 1 Deck(s)
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Anytek YK3210203000G.
TME
Inventory History
3 month trend:
+12.18%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2018-05-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Amphenol Anytek YK3210203000G provided by its distributors.
-40閳╁剤+115閳 15A 300V Black 2 1 9.53mm Plugin Barrier Terminal Blocks ROHS
Terminal Block, Barrier, 2Pos, 22-14Awg; Pitch Spacing:7.62Mm; No. Of Rows:1 Row; No. Of Positions:2Positions; Wire Size Awg Min:22Awg; Wire Size Awg Max:14Awg; Rated Current:15A; Rated Voltage:300V; Product Range:Yk321 Series Rohs Compliant: Yes |Amphenol Anytek YK3210203000G