Amphenol Anytek YK3051703000G
Barrier Strip Terminal Block, 15A, 1 Row(s), 1 Deck(s)
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Anytek YK3051703000G.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2018-05-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Amphenol Anytek YK3051703000G provided by its distributors.
YK-305-17P Black ; "-/+" Ni-plated tail Tin-plated ,logo | Amphenol - Anytek YK3051703000G
-40閳╁剤+115閳 15A 300V Black 17 1 Barrier Terminal Blocks ROHS
CONN BARRIER STRIP 17CIRC 0.3"