Amphenol Anytek YK2111603000G
Barrier Strip Terminal Block, 10A, 1 Row(s), 1 Deck(s)
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Anytek YK2111603000G.
IHS
Datasheet264 pages8 years ago
TME
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Amphenol Anytek YK2111603000G provided by its distributors.
10A -40閳╁剤+115閳 300V Black 16 1 11.1mm Plugin Barrier Terminal Blocks ROHS
YK-211-16P Black ; "-/+" Ni-plated Contact Tin-plated W/O "," Mark | Amphenol - Anytek YK2111603000G
CONN BARRIER STRIP 16CIRC 0.25"