Amphenol Anytek YK2110603000G
Barrier Strip Terminal Block, 10A, 1 Row(s), 1 Deck(s)
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Anytek YK2110603000G.
IHS
Datasheet264 pages8 years ago
TME
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2018-05-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Amphenol Anytek YK2110603000G provided by its distributors.
10A -40閳╁剤+115閳 300V Black 6 1 7.62mm Plugin Barrier Terminal Blocks ROHS
YK-211-6P Black ; "-/+" Ni-plated Contact Tin-plated W/O "," Mark | Amphenol - Anytek YK2110603000G
CONN BARRIER STRIP 6CIRC 0.25"