Amphenol Anytek YK1131333000G
Barrier Strip Terminal Block, 20A, 1 Row(s), 1 Deck(s)
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Anytek YK1131333000G.
IHS
Datasheet264 pages8 years ago
TME
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2018-05-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Amphenol Anytek YK1131333000G provided by its distributors.
-40閳╁剤+115閳 20A 300V 13 1 Barrier Terminal Blocks ROHS
YK-113- 13P Black ; "-/+" Combination type With Flange & W/O cover | Amphenol - Anytek YK1131333000G
CONN BARRIER STRP 13CIRC 0.433"