Amphenol Anytek YK1112933000G
Barrier Strip Terminal Block, 20A, 1 Row(s), 1 Deck(s)
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Anytek YK1112933000G.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2018-05-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Amphenol Anytek YK1112933000G provided by its distributors.
-40閳╁剤+115閳 20A 300V 29 1 9.53mm Barrier Terminal Blocks ROHS
YK-111- 29P Black ; "-/+" Combination type With Flange & W/O cover | Amphenol - Anytek YK1112933000G
CONN BARRIER STRP 29CIRC 0.433"