Amphenol Anytek YK1111933000G
Barrier Strip Terminal Block, 20A, 1 Row(s), 1 Deck(s)
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Anytek YK1111933000G.
IHS
Datasheet264 pages8 years ago
TME
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2018-05-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Amphenol Anytek YK1111933000G provided by its distributors.
-40閳╁剤+115閳 20A 300V 19 1 6.35mm Barrier Terminal Blocks ROHS
YK-111- 19P Black ; "-/+" Combination type With Flange & W/O cover | Amphenol - Anytek YK1111933000G
CONN BARRIER STRP 19CIRC 0.433"