Amphenol Advanced Sensors SC50F302V
0.050" Od Cap, Insulated Leads, 3K 0.1 C From 0 C-70 C/Bulk |Amphenol Advanced Sensors SC50F302V
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Advanced Sensors SC50F302V.
IHS
Datasheet1 page26 years ago
Electro Sonic
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1999-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Amphenol Advanced Sensors SC50F302V provided by its distributors.
Thermistor NTC 3k Ohm 2-Pin Radial Bulk
THERMISTOR NTC 3KOHM 3969K BEAD