Amphenol Advanced Sensors SC50F103VN
NTC Thermistor, 10000ohm, Chassis Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Advanced Sensors SC50F103VN.
Electro Sonic
Datasheet4 pages8 years ago
Inventory History
3 month trend:
+29.91%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2018-02-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Amphenol Advanced Sensors SC50F103VN provided by its distributors.
0.050" OD cap, insulated leads, 10K 0.1 C from 0 C-70 , RoHs Compliant
NTC THERMISTOR, 10KOHM, WIRE LEADED ROHS COMPLIANT: YES
Thermistor NTC 10k Ohm 2-Pin Radial Bulk
THERMISTOR NTC 10KOHM 3969K BEAD
热敏电阻, NTC, 10KΩ, 电线/t/t/t/t/t/t/t/t/t/t/t/t/t/t/t/t/t;
Sensor, 0.050 | Amphenol Advanced Sensors SC50F103VN
10k鎯 50mW 鍗0.1閳 NTC Thermistors ROHS