Amphenol Advanced Sensors NKA103C4AR2C
NTC Thermistor, 10000ohm, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Advanced Sensors NKA103C4AR2C.
IHS
Datasheet0 pages0 years ago
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2021-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Amphenol Advanced Sensors NKA103C4AR2C provided by its distributors.
Insulated Chip & Leads, 10K 2% @ 25 C/Bulk |Amphenol Advanced Sensors NKA103C4AR2C
Thermistor NTC 10KOhm 2% 2-Pin Radial Loose
THERMISTOR NTC 10KOHM 3435K BEAD
Harsh Enviroment 10000 ohm NTC thermister
10k鎯 鍗2% 鍗1% NTC Thermistors ROHS