Amphenol Advanced Sensors EC95G104WN
NTC Thermistor, 100000ohm, Through Hole Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Advanced Sensors EC95G104WN.
IHS
Datasheet4 pages9 years ago
Farnell
Component Distributors Inc.
Inventory History
3 month trend:
-14.58%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Amphenol Advanced Sensors EC95G104WN provided by its distributors.
NTC Chip,Interchangeable,100Kohm,0/+70DegC,Leaded,RoHS
Thermistor NTC 100K Ohm 2-Pin Radial Bulk
100k鎯 75mW 鍗0.2閳 3470K NTC Thermistors ROHS
THERMISTOR, NTC, 100K, WIRE LEADED; Zero Power Resistance at 25°C:100kohm; Product Range:EC95 Series; Thermistor Mounting:Through Hole; Beta Value (K):4252K; Thermistor Case Style:-; Thermistor Terminals:Wire Leaded
Thermistor, Ntc, 100K, Wire Leaded; Thermistor Type:Bead, Radial Leaded; Resistance (25°C):100Kohm; Product Range:Ec95 Series; B-Constant:4252K; B-Constant Tolerance:-; Probe Material:-; Lead Length:63.5Mm; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Amphenol Advanced Sensors EC95G104WN