Amphenol Advanced Sensors EC95F502W
Epoxy Coated, 0.008"od Leads, 5K 0.2 C From 0 C-70 C/Bulk |Amphenol Advanced Sensors EC95F502W
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Advanced Sensors EC95F502W.
IHS
Datasheet4 pages9 years ago
Component Distributors Inc.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1999-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Amphenol Advanced Sensors EC95F502W provided by its distributors.
NTC Thermistor, 5000ohm, Through Hole Mount
Thermistor NTC 5000Ohm Wire Lead
NTC Chip,Interchangeable,5Kohm,0/+70DegC,Leaded
THERMISTOR NTC 5KOHM 3969K BEAD
5k鎯 75mW 鍗0.2閳 NTC Thermistors ROHS