Amphenol Advanced Sensors EC95F302V
Epoxy Coated, 0.008"od Leads, 30K 0.1 C From 0 C-70 C/Bulk |Amphenol Advanced Sensors EC95F302V
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Advanced Sensors EC95F302V.
IHS
Datasheet4 pages9 years ago
Newark
Component Distributors Inc.
Mouser
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Related Parts
Epcos 3kOhms 60mW Measurement NTC Thermistor; 15s; 2.41 (Dia.) x 6.5mm
Descriptions
Descriptions of Amphenol Advanced Sensors EC95F302V provided by its distributors.
NTC Thermistor, 3000ohm, Through Hole Mount
Thermistor NTC 3000Ohm Wire Lead
NTC Chip,Interchangeable,3Kohm,0/+70DegC,Leaded
THERMISTOR NTC 3KOHM 3969K BEAD
NTC Thermistors 3kOhms, +-1C Epoxy Coated
INTERCHANGEABLE CHIP ± .1°C (0°C 0 70°C)