Amphenol Advanced Sensors DC95Y103WN
Bulk Free Hanging Non-RoHS Compliant NTC Thermistor 150C 75mW
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Advanced Sensors DC95Y103WN.
IHS
Datasheet4 pages9 years ago
Farnell
Inventory History
3 month trend:
-0.29%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2019-09-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of Amphenol Advanced Sensors DC95Y103WN provided by its distributors.
NTC Chip,Interchangeable,10Kohm,0/+70DegC,Leaded
INTERCHANGEABLE CHIP ± .2°C (0°C - 70°C), ROHS COMPLIANT
NTC Thermistor, 10000ohm, Through Hole Mount
EPOXY COATED 0.012OD LEADS 10K 0.2 C FROM 0 C-70 C
Thermistor NTC 10K Ohm 2-Pin Radial Bulk
10k鎯 75mW 鍗0.2閳 NTC Thermistors ROHS
THERMISTOR NTC 10KOHM 3690K BEAD
THERMISTOR, NTC, 10K, WIRE LEADED; Zero Power Resistance at 25°C:10kohm; Product Range:DC95 Series; Thermistor Mounting:Through Hole; Beta Value (K):3690K; Thermistor Case Style:-; Thermistor Terminals:Wire Leaded
THERMISTOR, NTC, 10K, WIRE LEADED; Thermistor Type:Bead, Radial Leaded; Resistance (25°C):10kohm; Product Range:DC95 Series; B-Constant:3690K; B-Constant Tolerance:-; Probe Material:-; Lead Length:38.1mm; Qualification:- RoHS Compliant: Yes