Altech RUC-2052-26-1110-K
Industrial relay, DPST(2NO>3mm) 110VDC coil, 16A, 250VAC/24VDC
Production
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2015-12-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Altech RUC-2052-26-1110-K provided by its distributors.
RELAY GEN PURPOSE DPST 16A 110V
440V@AC 110V 16A Two groups normally open: 2A (double pole single throw - normally open) SOCKETABLE Power Relays ROHS