Altech RUC-2023-26-1110-K
440V@AC 110V 16A Three Sets Normally Open: 3A (SPST-NO) SOCKETABLE Power Relays ROHS
Production
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2015-12-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Altech RUC-2023-26-1110-K provided by its distributors.
Altech RUC-2023-26-1110-K Industrial Relay, 3PST, 3NO, 110VDC Coil, 16A, 250VAC/24VDC, RUC Series
RELAY GEN PURPOSE 3PST 16A 110V