Altech RUC-2022-26-5120-KL
Altech RUC-2022-26-5120-KL Industrial Relay, DPST, 2NO, 120VAC Coil, 16A, 250VAC/24VDC, RUC Series
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Altech RUC-2022-26-5120-KL.
Master Electronics
Datasheet8 pages12 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2015-12-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Altech RUC-2022-26-5120-KL provided by its distributors.
Industrial relay, DPST(2NO)
RELAY GEN PURPOSE DPST 16A 120V