Altech RM84-2022-25-5230
Altech RM84-2022-25-5230 Miniature relay, DPST(2NO) 230VAC coil, 8A, 250VAC/24VDC
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Altech RM84-2022-25-5230.
Electro Sonic
Datasheet8 pages12 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Altech RM84-2022-25-5230 provided by its distributors.
440V@AC 230V 8A Two groups normally open: 2A (double pole single throw - normally open) Plugin Power Relays ROHS
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 230V