Altech RM84-2012-35-5220
Altech RM84-2012-35-5220 miniature relay, DPDT 220VAC coil, 8A, 250VAC/24VDC
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Altech RM84-2012-35-5220.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet1 page6 years ago
Descriptions
Descriptions of Altech RM84-2012-35-5220 provided by its distributors.
440V@AC 220V 8A Two Sets of Conversion: 2C (DPDT-Conversion) Plugin Power Relays ROHS
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 220V