Altech RM84-2012-35-1110
Altech RM84-2012-35-1110 Miniature relay, DPDT 110VDC coil, 8A, 250VAC/24VDC
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Altech RM84-2012-35-1110.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet1 page6 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Altech RM84-2012-35-1110 provided by its distributors.
440V@AC 110V 8A Two Sets of Conversion: 2C (DPDT-Conversion) Plugin Power Relays ROHS
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 110V