Altech RM84-2012-25-5120
Altech RM84-2012-25-5120 Miniature Relay, DPDT, 120VAC Coil, 8A, 250VAC/24VDC, RM84 Series
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Altech RM84-2012-25-5120.
Master Electronics
Datasheet8 pages12 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+10.53%
Descriptions
Descriptions of Altech RM84-2012-25-5120 provided by its distributors.
440V@AC 120V 8A Two Sets of Conversion: 2C (DPDT-Conversion) Plugin Power Relays ROHS
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 120V