Altech RM84-2012-25-5110
Altech RM84-2012-25-5110 Miniature Relay, 50/60HZ, 110VAC Coil, 8A, 250V, AgNi, RM84 Series
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Altech RM84-2012-25-5110.
Master Electronics
Datasheet8 pages12 years ago
Inventory History
3 month trend:
-16.78%
Descriptions
Descriptions of Altech RM84-2012-25-5110 provided by its distributors.
440V@AC 110V 8A Two Sets of Conversion: 2C (DPDT-Conversion) Plugin Power Relays ROHS
Active ROHS3Compliant (Relay Type) Relay
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 110V