Altech R15-2012-23-5220-WTL
Altech R15-2012-23-5220-WTL Industrial Relay, DPDT, 220VAC Coil, 10A, 250VAC/24VDC, R15 Series
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Altech R15-2012-23-5220-WTL.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet1 page6 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Altech R15-2012-23-5220-WTL provided by its distributors.
440V@AC 220V 10A Two Sets of Conversion: 2C (DPDT-Conversion) SOCKETABLE Power Relays ROHS
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 220V